Blog

Doğalgaz Faturasından Tasarruf Etmek Mümkün mü?

Yüksek doğalgaz faturaları bir çok insanın canını sıkan bir konu olmaya devam ediyor. Özellikle kış aylarında gelen yüksek doğalgaz faturası ailelerin ev ekonomisini büyük oranda etkilemektedir. Doğalgaz faturasının yüksek gelmesinin başlıca sebebi verimsiz ısı enerjisidir. Peki verimsiz ısı enerjisi ne demektir ?

Doğalgaz Faturam Yüksek Geliyor

Kışın ısınma ihtiyacımız için kullandığımız kombilerimiz faturaların yüksek gelmesine rağmen yeterli ısı enerjisini sağlayamama durumu verimsiz ısı enerjisidir. Peki verimsiz ısı enerjisi neden olur ? Bunun birçok nedeni olabilmektedir. Öncelikli nedenlerin başında bakımsız kombi cihazları gelmektedir. Kombi bakımlarının önemi burada devreye girmektedir. Kış mevsimi gelmeden yapılmayan kombi bakımları kışın yüksek fatura ve verimsiz ısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Isı kaybının yanı sıra kombilerin bakımsız kalması olası arızaların da habercisi olmaktadır. Oluşacak herhangi bir arızanın cebinizden çıkacak ekstra masraf olduğunu unutmamalıyız.

Kombi Arızası: Bazen kombilerimizde arıza durumu söz konusu olmasına rağmen hata vermeden çalışabilmektedir. Bu durumda kombi yeterli verimi sağlamadığı için sürekli çalışır ve kullanıcaların bu durumu fark etmesi biraz zor olabilir. Bu durumda yüksek fatura ve yetersiz ısı enerjisine sebebiyet vermektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için kış gelmeden kombi bakımlarınızı yaptırmayı unutmamalısınız. Protherm kombi servisi olarak sizlere 7/24 hizmet verdiğimizi bilmenizi isteriz.

Petek Temizliği: Kombi bakımı kadar önemli olan bir diğer konu ise petek temizliğidir. Ülkemizde kullandığımız suların kireçli olmasına bağlı olarak peteklerimiz zamanla kireç tutmaktadır. Kireçlenen peteklerin daha çok tortu tutmasına bağlı olarak tıkanmalar meydana gelmektedir. Bu durum peteklerin tam verimle ısınmamasına sebebiyet verdiği için evimizin ısısını yeterli seviyeye çıkartamıyoruz. Bu durumda bizlere ay sonu yüksek fatura olarak geri dönmektedir.

Bu sorunun önüne geçebilmek için kombi bakımı yapılması çok önemli. Alanında uzman teknik personeller tarafından yapılan kontrollerce peteklerinizin bakıma ihtiyacı olduğu konusunda sizleri bilgilendirecektir. Yazımızın başında belirttiğimiz üzere doğalgaz faturasından tasarruf sağlamak mümkün. Kombi bakımlarımızı zamanında yaptırdığımız takdirde verimli ısı ve düşük doğalgaz faturası ile huzurlu bir kış geçirmenin bizim elimizde olduğunu unutmamalısınız. Daha detaylı bilgi için prothem kombi servisi 7/24 sizlere destek vermektedir.

Ustaya Sor!