Blog

Kombim Isıtmıyor

Kombim ısıtmıyor ? Bu soru kış aylarında bir çok doğalgaz kullanıcısından duyduğumuz bir soru. Sorunun kaynağına gelecek olursak kombinizin ısıtmaması için bir çok sorunla karşılaşmamız mümkün. Bu sorunların başında kombi bakımı gelmektedir. Kombileri her ne kadar kışın yüksek performansta kullansak da aslında 4 mevsim aktif olarak kullandığımız cihazlardır. Hiç durmadan aktif olarak çalışan kombi cihazlarının arızalanması çok olası bir durumdur. Kombi cihazlarından yüksek verim alabilmemiz ve olası arızaların önüne geçebilmemiz için kombi bakımlarını yaptırmamız çok önemlidir. Protherm kombi servisi olarak sizlere kombim ısıtmıyor konusunda 7/24 destek verdiğimizi bilmenizi isteriz.

Kombi Bakımı: Kombi bakımı neden bu kadar önemli. Hayatımızın içinde olan sürekli kullandığımız her elektronik eşya gibi kombi bakımı da çok önemlidir. Kombi cihazları içerinde sıcak su dönüşümünü sağlayan önemli parçalardan oluşmaktadır. Ülkemizde kullanılan suların kireçli olduğunu göz önünde bulundurursak bu parçaların tıkanması ve diğer parçalara zarar vermesi olası bir durumdur. Kombi cihazlarımızda kireç ve basınca bağlı olarak arıza verecek başlıca parçalar;

  • Sirkülasyon Pompası
  • Plakalı Eşanjör
  • Ana Eşanjör

Bu parçaların arızaya düşmesi durumunda sizlere maliyeti yüksek olacaktır. Kombi cihazlarında ki yükse maliyetlere sebebiyet verecek başlıca parçaları belirttik. Peki arıza vermesi muhtemel arıza sebebi ve parçalar bunlar mı ? Tabi ki de hayır cihazın sıcak su dönüşümlerini sağlayan parçalarının olduğu gibi elektriksel aksamla çalışan bir diğer ana parçaları da var tabi ki.

  • Elektronik Kart yani kombinin komuta merkezi olan parça.
  • Fan Motoru
  • Prosestat
  • Sensörler

Bu parçalar kombi cihazlarında ki elektronik parçalardır. Bu parçalardan herhangi birinin arızalanması durumunda diğer parçalarda olduğu gibi size yüksek maliyetli geri dönüşü olacaktır. Bütün bu sorunların önüne geçebilmek ve yüksek ısı sağlan bir kombi cihazı için Kombi bakımlarınızı zamanında yaptırmanız gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için Protherm Kombi Servisi sitemizi ziyaret edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ustaya Sor!